☰  MENU

Kowalewo ma upragnione boisko. Inne szkoły czekają.

Relacja z otwarcia obiektu sportowego realizowanego przez Hydro-Eko Chojnice znalazła się w portalu naszemiasto.pl

Obiekt zbudowany został przed terminem. To nie znaczy, że byle jak – podkreślał na otwarciu Adam Hak, dyrektor szkoły w Kowalewie.

Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Kowalewie rozpoczęła się na początku lipca. Wykonawca, firma Hydro-Eko z Chojnic, zakończył prace przed pierwszym dzwonkiem. W miniony piątek obiekt oficjalnie otwarto. – Koszt budowy to około 400 tys. zł – informuje Piotr Kmieć, naczelnik wydziału inwestycji i gospodarki komunalnej w szubińskim magistracie.

Zadbano też o otoczenie nowego obiektu. Zbudowano chodnik, posiano trawę.

Już nie muszą zazdrościć

– Jest tu boisko do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, tenisa – wyliczał atuty nowego obiektu Adam Hak, dyrektor Zespołu Szkół w Kowalewie. Przyznał, że z zazdrością patrzył jak podobny obiekt otwierano swego czasu w Szubinie.

– Teraz pewnie też wielu dyrektorów nam zazdrości – mówił. Bo kilka szkół w gminie wciąż czeka na takie obiekty. Wspominali o tym na uroczystości m.in. radni Tomasz Kaszewski i Roman Danie-lewski. – W kolejce czekają: Tur, Kołaczkowo, Królikowo, Gimnazjum nr 1 w Szubinie – wyliczano.

– Cieszę się z tego boiska, bo będą z niego korzystać także nasi byli uczniowie, absolwenci SP w Królikowie – mówiła Danuta Nowicka, która w imieniu dyrektorów szkół gratulowała społeczności Kowalewa pięknego boiska.

Jedni zaczęli, drudzy skończyli

Podczas uroczystości w Kowalewie dyrektor Adam Hak dziękował byłemu burmistrzowie Ignacemu Pogodzińskiemu i radzie minionej kadencji, która podjęła decyzję o wpisaniu tego zadania do budżetu gminy na 2015 r. Dziękował też obecnym samorządowcom. Bo podtrzymali decyzję poprzedników, nie skreślili jej, wręcz przeciwnie – wspierali budowę.

– Bawcie się, grajcie, spędzajcie tu popołudnia – zachęcał uczniów i mieszkańców Kowalewa burmistrz Artur Michalak. Tak jak wielu innych gości przywiózł uczniom w prezencie sprzęt sportowy.

Boisko poświęcił ks. Leszek Kroll. – Może odciągnie dzieci od komputera – zastanawiał się Adam Hak

– Obiekt zbudowany został przed terminem. To nie znaczy, że byle jak – podkreślał na otwarciu Adam Hak, dyrektor szkoły w Kowalewie.

← Prev Aktualności ItemWzięli Babę w obroty

Next Aktualności Item →Trwają prace remontowe na stadionie w Stegnie